Paigaldusjuhend

Et oma kodu üle uhkust tunda
 
Seadme paigaldamine
VACUFLO süsteemi saab kergesti monteerida nii alles ehitatavasse kui juba kasutusel olevasse elumajja: montaažiplaatidele, sahvrisse või keldriruumidesse. Kogu monteerimiseks piisab enamasti ühest nädalast. Edasimüüja määrab kindlaks jõuseadme ja tõmbekarpide asukoha ja paigaldab koos torustikuga kahekiulise madalpingekaabli (läbimõõduga 1 mm).
VACUFLO süsteemi võib monteerida kõigi kanalisatsiooni- ja ventilatsioonitööde, ning elektri- ja tehniliste kaablite paigalduse käigus vaid enne põrandaküte torude või kaablite paigaldamist. Süsteemi võib paigaldada nii edasimüüja kvalifitseeritud töötaja abiga kui iseseisvalt.  Monteerimiseks kulub vähem aega, kui teil on olemas maja või korteri täpne plaan, millel on ära näidatud mööbli paigutus ja ruumide funktsioonid.

1. Jõuseadmed. Jõuseadme võib paigaldada keldrisse, garaaži, abiruumi või muusse sobivasse kohta. Kõige parem on monteerida see välisseinaga külgnevasse ruumi, see lühendaks väljaviigu pikkust.
2. Tõmbekarpide asukohad. Tõmbekarbid paigaldatakse tavaliselt maja siseseintele koridoridesse, eestubadesse ukseavade kõrvale või alumise trepimademe lähedusse. Tõmbekarpide asukoha määramisel tuleb arvesse võtta mööbli tõenäolist paigutust. Põhilise tegurina tuleb silmas pidada, et voolik peab minimaalse tõmbekarpide arvu juures ulatuma üle kogu maja või korteri põrandapinna. Tõmbekarbid võib  monteerida kandetalade vahele nendes seintes, milles ei ole vee- või küttetorusid ega elektrijuhtmeid. Tavaliselt paigutatakse tõmbekarbid elektripistikutega samale kõrgusele.
3. Torustiku ja madalpingekaabli paigaldamine seintesse. Kogu koristussüsteemi montaaži kiirendamiseks paigaldatakse torustik ja madalpingekaabel koos ning kohe iga tõmbekarbi juurde. Torustiku ja kaabli paigaldamist alustatakse jõuseadmest kõige kaugemal asuvast tõmbekarbist.

SISSEEHITATUD KORISTUSSÜSTEEMI VACUFLO SKEMAATILINE PAIGALDUSSKEEM JA MONTAAŽIJUHEND

Käesolev juhend sisaldab nõuandeid VACUFLO, maailmas ainulaadse tõeliselt tsüklonaalse õhupuhastussüsteemi, ja Maxum’i ja Maxum Whisper’i sisseehitatud koristussüsteemide õigeks paigutuseks ja monteerimiseks.

Pange tähele, et Maxum’i ja Maxum Whisper’i süsteemid ei eelda ja ei sisalda väljaviiku, mis lihtsustab ja kiirendab tunduvalt nende paigaldamist.
TÄHELEPANU! Lugege käesolev juhend ilmtingimata täielikult läbi: see sisaldab näpunäiteid süsteemi töö ja monteerimisjärjekorra kohta. Montaažietapid ei ole keerulised ja neid on kirjeldatud juhendi osas “SISSEEHITATUD KORISTUSSÜSTEEMI VACUFLO MONTAAŽ”. VACUFLO süsteemid on varustatud maailmas ainulaadse tõeliselt tsüklonaalse õhupuhastussüsteemiga ja neid soovitatakse kasutada elu- ja bürooruumides.
Maxum’i ja Maxum Whisper’i sisseehitatud koristussüsteeme soovitatakse kasutada elu- ja bürooruumides kogupindalaga 200 m2 , kus ei ole võimalik teostada VACUFLO süsteemi väljaviiku õue.
Esimene etapp. Jõuseadme koha väljavalimine
Jõuseade tuleks kindlasti paigaldada keldri- või abiruumi, garaaži või mistahes muusse eluruumidest eemalasuvasse ruumi, soovitavalt hoone välisseina siseküljele ja eemale soojusallikatest (nagu pliidid, kuivatid, gaasikatlad jne)
TÄHELEPANU! Jõuseadet ei ole soovitav paigutada pööningule.
Jõuseadme paigaldamine lahtikäivasse seinakappi on mõeldav ainult siis, kui viimases on tagatud korralik ventilatsioon, näiteks lahtilükatava kapipaneeli arvel. Tõeliselt tsüklonaalse  toimega õhupuhastussüsteemi jaoks on oluline leida sobiv koht väljaviigu tegemiseks väljapoole eluruumide, trepikoja, siseõue ja akende tsooni.

Kui hoones puudub kelder, paigaldatakse jõuseade garaaži või abiruumi.

TÄHELEPANU! Mingil juhul ei tohi juhtida väljaviiku seinte või lagede sisse ega hoone kinnistesse ruumidesse.

 
Teine etapp. Tõmbekarpide paigutus
Tavaliselt paigutatakse tõmbekarbid hoone siseseintele eestubadesse või koridoridesse ukseavade või võlvkäikude kõrvale või alumise trepimademe lähedusse. Selline asetus võimaldab minimaalse tõmbekarpide arvu juures katta maksimaalse põrandapindala. Optimaalse paigutuse korral võib saavutada tulemuse, kus ühte tõmbekarpi kasutades saab koristada 3–4 tuba. Tõmbekarpide asukoha määramisel tuleb kindlasti arvesse võtta mööbli paigutust. Pärast asukohtade kindlaks määramist kontrollige nööri või mõõdulindi abil vooliku ulatuvust tõmbekarbist üle koristatava põrandapinna. Kasutage selleks 9 m pikkust nööri- või juhtmejuppi (9 m on meie voolikute standardpikkus).
Kindlasti tehke mõõdulindile või nöörile piisav pikkusevaru, võttes arvesse ümber mööbli ja nurkade ulatumist. Veenduge, et ulatuksite voolikuga kõikjale hoone sisemuses, kaasa arvatud seinakapid ja seinte ning lagede pinnad.
Tõmbekarpide asukoha määramisel arvestatakse alati nende paigaldamisega seinale, aga kui tõmbetorustiku monteerimine seina sisse ei ole võimalik, võib selle monteerida ka põranda alla. (Vt “Tõmbekarpide paigutamine põrandale”.)

Abiruumidesse, garaaži ja teistesse ruumidesse, kuhu avaneb torustik, võib paigaldada nn. "universaalset" tõmbekarpi.

 
Kolmas etapp. Torustiku paigaldamine
Kontrollige torustiku juurdepääsu igale tõmbekarbile ja veenduge, et selle teel ei oleks mingeid takistusi. Küttekehade või -torude või muude soojusallikate vahetu läheduse korral tuleb tõmbetorustik koos tõmbekarpidega teise kohta paigutada.
Süsteemi monteerimist tuleb alustada jõuseadmest kõige kaugemal asuvast tõmbekarbist alates. Peamagistraali liini tuleb alustada just sellest punktist ja peamagistraali kõrvalharud tuua süsteemi sisse teistest punktidest (vt joonist B). Torustiku võib ehitada hoone siseseintesse, vaheseintesse või pööninguruumidesse.  Selle võib paigaldada kitsasse tühimikku lae ja ripplae vahel, põrandatalade vahele või alla, keldriseinte ülaserva või tugedele keldriruumi.
 
Mitmekorruseline maja
Tõmbetorustiku paigaldamine ehitatavatesse ühe- või mitmekorruselistesse majadesse on eriti lihtne protsess. Pisut keerulisemaks läheb asi juba ekspluateeritavate korrusmajade puhul. Siin tuleb enne torustiku paigaldamise alustamist hoolikalt läbi mõelda  kõik süsteemi monteerimise etapid.  Kahekorruselises hoones, näiteks, on lihtsam ehitada peamagistraal pööningule või lae sisse. Ja sealt siis juba juhtida kõrvalharud siseseinu pidi ja edasi seina sees tõmbekarpideni.  Torustiku lõik, mida mööda tolm ja praht ülespoole tõmmatakse, ei tohiks ületada ühe korruse kõrgust. Kui tolm ja praht tuleb tõmmata kõrgemale kui üks korrus, siis peab kahe korruse vahele jääma vähemalt 2,4 m pikkune horisontaalne torustiku lõik.
 
On olemas mõningad variandid torustiku ehitamiseks hoone teise korruse või pööninguni. Need on järgmised:
1. Torustiku paigaldamine seinakappi
See on ilmselt kõige lihtsam ja sagedasem viis vertikaalse torustiku ehitamiseks, eriti kui seinakapid on eri korrustel kohakuti. Torustik paigaldatakse sinakapi kaugeimasse nurka, mis teeb selle kasutajale märkamatuks.
2. Torustiku paigaldamine seina sisse kanalisatsioonitorustiku kõrvale
Tavaliselt on kanalisatsioonitoru juba kasutusel olevates majades peidetud seina sisse ja kulgeb otse katusest keldrini. Seina paksus võib siin olla 152 mm või rohkem, see on rohkem kui tavalise püsttoe laius. Selline kanalisatsioonitoru on põranda sees harva risttugedega kinnitatud. Paljudes majades on kanalisatsioonitoru kinnitamiseks seina üla- ja alaossa tehtud ava sügavam kui vajalik. Sellisel juhul on teil valmis lahendus torustiku väljaviimiseks pööningule.

Joonis B

3. Torustiku paigaldamine ventilatsioonikanalisse
 Mõnikord on ainsaks võimaluseks tõmbetorustiku teisele korrusele viimiseks paigutada see ruumi ventilatsioonikanalisse.
TÄHELEPANU! Mitte kunagi ärge paigutage tõmbetorustikku küttekanalite kõrvale.
4. Torustiku paigaldamine hoone siseseintesse
See võimalus on kõige keerulisem, aga seda võib kasutada, kui vaheseinad, millesse torustik paigutatakse, on kohakuti. Paigaldamisel tuleb arvestada lülitite, elektrijuhtmete ja muude võimalike takistustega.

 Joonis C

 

Sisseehitatud VACUFLO korsitussüsteemi paigaldamine

TÄHELEPANU! Lugege käesolev lõik enne paigalduse alustamist täielikult läbi.

Meie seadmete monteerimisel soovitame kasutada järgmisi töövahendeid:

  • ·        13 mm täisnurkse teritusega puur
  • ·         57 mm soonimismasin (või frees) , näiteks AP planetaarmeisel
  • ·         6,4 mm pobediitpuur
  • ·         Rauasaag sammuga 18 hammast tollil
  • ·         Tavaline kruvikeeraja
  • ·         Haamer
  • ·         Metallist mõõdulint
  • ·         Lõiketangid servade lõikamiseks
  • ·         Liidendid 1 mm kahekiulise elektrikaabli ühendamiseks
  • ·         Frees (või sarnane tööriist) kahetollise PVC-toru lõikamiseks
 
Esimene etapp. Jõuseadme montaaž
Maxum’i aga ka VACUFLO 780 ja 980 marki jõuseadmete monteerimisel tuleb järgida vastavat montaažijuhendit, mis kuulub tellitud seadme komplekti.
Jõuseade on soovitatav monteerida hoone või ruumi välisseina siseküljele, et vähendada selle väljaviigu pikkust. Paigaldage seade seinale sellisele kõrgusele, mis võimaldab sellele mugavat juurdepääsu, selleks on 1,7–1,8 m põrandast ülemise kinnitusklambrini. Piisava ventilatsiooni ja mugava juurdepääsu tagamiseks peab ülemine kinnitusklamber olema laest ja külgseinast vähemalt 355 mm kaugusel. (ANTUD KAUGUS VASTAB USA OHUTUSNÕUETELE.)
 
Jõuseadme kinnitamiseks tellisseinale
Kasutage kinnitusklambrit kahe augu asukoha märkimiseks vuugile või tsementplokile. Need augud on seadme kinnitamiseks. Vaadake jooniseid F ja G.
Joonisel F on näidatud kaks ava, mis on mõeldud aukude puurimiseks vertikaalvuuki. Joonisel G on näidatud kaks ava, mis on mõeldud aukude puurimiseks horisontaalvuuki. Näidatud aukude sügavus peab olema 25 mm. Puurida tuleb 6,4 mm pobediitpuuriga.
Tugevaks kinnitamiseks tuleb igasse auku panna 6,4 mm plasttüübel ja kinnitada klamber seinale 25 mm teraskruvidega (B5,5 x 25 mm).
Tugevaks kinnitamiseks puit- või krohvseinale paigaldage kinnitusklamber tugiposti külge. Kinnitage klamber kahe  kruviga (6,3 x 38 mm) läbi vertikaalselt paiknevate aukude.
 
Jõuseadme monteerimine seinale ja väljatõmbekanali ehitamine
Tootja soovitab paigaldada koos kõigi jõuseadmetega mürasummuti (kood 5500). Summuteid müüakse eraldi. Need monteeritakse vertikaalselt süsteemi väljatõmbetorustikku hoone sees ja väljaviigu lõppu.
Õhukogumistoru ja toitevoolu võib jõuseadmega ühendada alles pärast kogu süsteemi monteerimist.
 
Elektrialased soovitused
Kõik VACUFLO tüüpi jõuagregaadid tuleb ühendada maandatud kontakti. Kõik kasutatavad elektrikaablid peavad vastama kohalikele standarditele ja nõuetele.
TÄHELEPANU! Niiskete pindade koristamisel on olemas elektrilöögioht!
 
Soovitused maanduse kohta
Jõuseade tuleb kindlasti maandada. Töötõrke või täieliku rikke korral läheb vool maasse läbi kõige väiksema takistuse, vähendades sel viisil elektrilöögiohtu. Jõuseadme kõik mehhanismid ja pistik on maandatud. Pistik tuleb ainult ühendada maandusega kontakti, mis vastab kõigile kohalikele standarditele ja vastavatele normidele.
Kontrollige, et seinakontakt ja sellesse ühendatav jõuseadme pistik oleksid sama tüüpi. Jõuseadmega ei tohi ühendada adaptereid.
 
TÄHELEPANU! Seadme kõiki mehhanisme maandava kaabli vale ühendamine võib põhjustada elektrilöögi. Kui te ei ole elektrikontakti omadustes kindel, pöörduge parem kvalifitseeritud elektriku või tehnilise teeninduse töötaja poole. Seadmega kaasasolevat pistikut ei tohi hakata kontaktiga kohandama. Kui see pistik ei sobi teie seinakontaktidega, pöörduge kvalifitseeritud elektriku poole ja laske kontakt ära vahetada.
 
Käesolev koristussüsteem on mõeldud kasutamiseks 240 V pingega elektrivõrgus ja varustatud maandatud pistikuga.  
Teine etapp. Tõmbekarpide paigaldamine
Paigaldusskeem on näidatud joonisel И.
Kõik vaibad tuleb ruumidest eemaldada, et vältida nende kahjustamist.
Tõmbekarbid paigaldatakse tavaliselt elektrikontaktidega samale kõrgusele ja pärast koha väljavalimist tehakse selle koha keskteljest rangelt vertikaalselt põrandale märge. Edasi puuritakse põrandasse väike kontrollauk (kohe seina äärde). Riidepuu sirge metallosa, mis on nurga all ära lõigatud, sobib suurepäraselt kontrollaugu puurimiseks.
Sellest kontrollaugust põrandal 63 mm kaugusele teete märke 57 mm läbimõõduga ava puurimiseks seina alustala keskele.
Tõmbekarbi ava tuleb kindlasti teha seina püsttalade vahele, kus ei ole vee-või küttetorusid, ega elektrijuhtmeid. Püsttala sügavus peab olema vähemalt 70 mm, et seina sees oleks piisavalt ruumi tõmbekarpi ja toru ühendava torukääniku jaoks (7046).
Kõigepealt puuritakse seina alustalasse läbiv auk läbimõõduga 57 mm. Seinasisest ruumi saab takistuste olemasolu suhtes uurida taskulambiga (sama asja ajab ära ka pikem torujupp).
Seejärel lõigatakse seinaplaati tõmbekarbi ava laiusega 57 mm ja kõrgusega 95 mm. Veenduge, et seina sees ei ole takistusi tõmbekarbi paigaldamiseks ja tehke sellesse ava mõõtmetega 57 x 95 mm.

Joonisel K on näidatud toru ots, mis on toodud läbi seina alustalas oleva ava üles tõmbekarbi paigalduskohale.  Siin paigaldatakse toruotsale montaažiraami torukäänik (kood 7046) ja koos sellega kahekiuline madalpingekaabel (läbimõõduga 1 mm). Toru otsas andke juhtmele 250 mm pikkune varu, et saaksite selle mugavalt tõmbekarbiga ühendada. Kui tõmbetorustiku peamagistraal kulgeb üleval, võib selle tõmbekarpi ühendatava haru seina sees ülevat alla lasta.

Joonis L. montaažiraami torukääniku (7046) paigaldamiseks, määrige toruotsa PVC-liimiga ja paigaldage käänik läbi seinaavause toru otsa võimalikult parallelsem seina pinnale.

Joonis M. Tõmmake madalpingekaabel läbi montaažiraami (kood 5005) ülemise ovaalse ava. Lükake montaažiraam (kood 5005) diagonaalselt läbi seinaava ja asetage see nii, et neli painutatud fiksaatorit montaažiraamil oleksid suunatud montaažiraami torukääniku (kood 7046) poolt teie poole. (Vaadake lõigust “Süsteemi paigaldamine ehituse käigus”, kuidas montaažiraami fiksaatoreid kasutatakse pinna täpseks viimistlemiseks.)

Joonis N. Paigutage montaažiraami (kood 5005) sooned kohakuti torukääniku (kood 7046) liidenditega. Seejärel pöörake montaažiraam vertikaalasendisse. Seejärel tõmmake jõudu kasutamata madalpingejuhe (läbimõõt 1 mm) läbi montaažiraami ülemise ovaalse ava, nii et selle varu jääks umbes 150 mm pikkune.

Joonis O. Lahutage kaabli otsas juhtmed 25 mm pikkuses osas. Eemaldage juhtmeotstelt isolatsioon 10 mm ulatuses. Torgake isolatsioonita juhtmeotsad kahte lülitipessa tõmbekarbi tagaküljel. Suruge juhtmeotsad korralikult kinni.

Joonis P. Veenduge, et tihendusrõngas ei ole ära tulnud ja on korralikult tõmbekarbi toru küljes. Alles seejärel paigaldage tõmbekarp montaažiraami torukääniku (kood 7046) külge.

Joonis Q. Kinnitage tõmbekarp nelja kaasasoleva kruvi abil. Jälgige, et tõmbekarp kataks kogu avause täielikult ja asetseks rangelt vertikaalselt. Ärge keerake kruvisid liiga kõvasti kinni, lõdvendage neid pisut.

Joonis R. Õigesti paigaldatud tõmbekarbi vaade. Kontrollige, et kaas avaneks ja sulguks vabalt.
6 mm või väiksema paksusega seinte puhul tuleb tõmbekarbi toru tihendusrõngas kindlasti seina pinnale lähemale paigaldada. See tagab kogu ühenduse kindlama hermeetilisuse. Tõmbekarbi toru ülejääk (võib olla kuni 10 mm)  lõigatakse rauasaega maha.
Kui tõmbekarp ei kata kogu ava, kasutatakse pilu katmiseks spetsiaalset servakatteraami (kood 5007 – elevandiluuakarva servakatteraam, 5008 – pruun, 5009 valge). Vastu seina liibuv servakatteraam paigaldatakse seina pinna ja tõmbekarbi vahele ja see katab kõik pilud kuni 13 mm ulatuses.
Tõmbekarpide paigaldamine põrandale
1.       Reeglipäraselt paigaldatakse tõmbekarbid küll seinale, aga vahel võib osutuda vajalikuks paigaldada need põrandale. Sellisel juhul paigaldatakse tõmbekarbid seinast 50 mm kaugusele (vt joonis T).
2.       Tehke ava laiusega 57 mm ja pikkusega 95 mm.
3.       Paigaldage montaažiraam (kood 5005) torukäänikule (kood 7046) (vt joonis M).
4.       Paigaldage tõmbekarp vastavalt joonistele O, P, Q ja R. Kui seista näoga seina poole, peab tõmbekarbi kaas mugavuse huvides avanema vasakule.

Joonis T

Kui sein või põrand on paksemad kui 25 mm,
kasutage tõmbekarbi torustikuga ühendamiseks tõmbekarbi torupikendust (kood 5018). Toru ülejääk lõigake rauasaega maha. Tõmbekarbi tihedaks pinna vastu liibumiseks peab torupikenduse serv jääma 6 mm põranda või seina pinna sisse (vt joonis S).

 

Joonis S

 
Universaalne tõmbekarp
Universaalne tõmbekarp paigaldatakse keldrisse, garaaži või muusse abiruumi, kuhu torustik monteeritakse peitmata kujul. Seinale paigaldamisel keerake seina universaalse tõmbekarbiga kaasasolev kruvi (vajadusel kasutage tüüblit). Kruvi peab 19 mm seinast välja ulatuma. 19 mm kruvi väljaulatuv osa määratakse kindlaks tõmbekarbi tagaseinal oleva märke abil. Edasi ühendatakse madalpingekaabel klemmidega tõmbekarbil ja ühendus peidetakse tõmbekarbi sisse. Pärast seda reguleeritakse tõmbekarp kuuskantvõtme abil seisundisse “avatud”, riputatakse kruvi otsa seinal ja reguleeritakse kuuskantvõtme abil tagasi seisundisse “suletud” (“suletud” olek on tähistatud “L” tähega korpusel). Kui karpi ei õnnestu seinale fikseerida, võetakse see maha ja reguleeritakse kruvi pikkust (vt joonis U).
Kolmas etapp. Torustiku paigaldamine (pooleliolevasse ja juba kasutusel olevasse majja)
Pärast tõmbekarpide paigaldamist alustage torustiku peamagistraali paigaldamist jõuseadmest kõige kaugemal asuvast tõmbekarbist alates. Ühendage peamagistraal harutorudega erikujuliste torukäänikute abil (koodid 5001, 5506, 5510, 5511 jne). Olge tähelepanelikud, sest torustiku kokkupanekul tuleb õhuvool planeerida rangelt jõuseadme suunas!
1.       Käänik 45° (5517)
2.       Kolmik T 90° (5501), paigaldatud horisondi suhtes 45° all
3.       Kolmik T 45° (5525)
4.       Pikk käänik 90° (5510)
5.       Montaažiraami käänik (7046)
6.       Montaažiraami kolmik (7047)
7.       Läbiv või piirikuga muhv (5528) (5529)
8.       Toru (1,0 m)
9.       Kolmik T 90° (5501)
 
Joonisel V on mustas raamis näidatud, millist lahendust tuleb kasutada (toruliitmikud koodidega 5501, 5525, 5517), kui torustikku juhitakse jõuseadmesse kahest eri punktist.
 
TÄHELEPANU! Ärge ühendage kunagi haru peamagistraaliga alt, muidu tekib nn tasku, mis hakkab koguma tolmu ja prahti ning saastab süsteemi. Ühendage külgharud peamagistraaliga ülevalt või küljelt.
 
Kahekiuline madalpingekaabel (läbimõõduga 1 mm) paigaldatakse koos torustikuga igasse tõmbekarpi (vt jooniseid K, M, N, O). Koos iga haru ühendamisega tehakse ka elektriühendused otsakuti või ülekattega, kasutades elektriliidendeid. Juhe kaetakse kaitsevutlariga, kinnitatakse kleeplindiga toru külge või klambritega talade külge. Koos jõuseadme paigaldamisega ühendatakse kahekiuline kaabel madalpinge kontaktidega selle korpusel.  
Süsteemi paigaldamine ehituse käigus
Tõmbetorustiku vertikaalsed osad ja kahekiuline madalpingekaabel (läbimõõduga 1 mm) paigaldatakse tõmbekarpide paigalduskohtadesse juba hoone ehitamise käigus.
Pärast tõmbekarpide asukoha kindlaks määramist puuritakse seina risttalasse 57 mm auk karbi keskkoha järgi ja võimalikult seina kandetala lähedale (vt joonis W). Spetsiaalse PVC-liimi abil ühendatakse piisavalt pikad torujupid montaažiraami torukäänikuga (kood 7046) või standardse toruliitmikuga, nii et püstik või äravool ulatuksid 76 mm võrra seinakatteplaadist tahapoole. Montaažiraam (kood 5005) ühendatakse montaažiraami torukäänikuga (kood 7046) sellisel viisil, et neli kõverdatud fiksaatorit montaažiraamil oleksid suunatud montaažiraami torukääniku poolt, st teie poole.
Toru paigaldatakse läbi risttalas oleva avause. Montaažiraami üks serv kinnitatakse naeltega vahetult seina selle kandetala välisküljele, mille juurde paigaldatakse montaažiraami torukäänik (kood 7046) (vt joonist W). Tavaliselt paigutatakse tõmbekarbid seinale samale kõrgusele elektrikonttaktidega.
 
Umbes 250 mm kahekiulist madalpingekaablit (läbimõõduga 1 mm) tõmmatakse läbi  montaažiraami ülemise ovaalse ava ja peidetakse hoone viimistlemise ajaks montaažiraami torukääniku (kood 7046) sisemusse. Soovitav on jätta 0,6 m kaablivaru ka seina sisse. Montaažiraami välisküljele kõverdatud fiksaatorite vahele pannakse kaitsepaneel (kood 7034), millel on silt punases kirjas hoiatusega: “FINISH WALL TO HERE” – “LÕPETA SEINaviimistlus SIIN” (vt joonist X). Pärast seina viimistlemist kaitsepaneel (kood 7034) eemaldatakse ja paigaldatakse tõmbekarbid. Pärast hoone viimistlustööde lõpetamist lõpetatakse süsteemi monteerimine, järgides vastavat paigaldusjuhendi osa.
 

Home Parent
Сopyright® 2016, OÜ Dallara. All Rights Reserved.
11415 Peterburi tee 51 Tallinn Estonia
Mobil: +372 5 113 522
Email mail[at]vacuflo.ee