nr. 4


Küsimus: Räägitakse, et vedelike sattumisel õhutorude sisemusse hakkab tolm ja mustus toruseintele ladestuma ja see on hea keskkond mikroobidele ja bakteritele?

Vastus: Tõepoolest mõnikord juhtub, et vedelik satub põrandalt koos tolmuga õhukanalisse, kuigi tootja seda ei soovita.  See on ju ikkagi tolmueemaldussüsteem, mitte pump. Aga mis teha, kõike tuleb ette – elu on elu. Midagi hullu ei juhtu! Muidugi ei tohi kasutada süsteemi suures koguses vee koristamiseks ilma spetsiaalsete veekoguriteta, aga kui seda on ainult pisut, pole midagi hullu. Tuleb ainult anda süsteemile võimalus õhukanalid ära kuivatada, st lasta sel 15–20 min pärast vedeliku sissetõmbamist töötada. Ja ei toimu mingit ladestumist! Asi on selles, et pärast kuivamist ja edasise kasutamise käigus toimib kuiv praht, rämps ja tolm abrasiivina, mis nö lihvib õhukanalite seinu.

Nende süsteemide enam kui 30 ekspluatatsiooniaasta jooksul omandatud kogemus USAs, Kanadas ja kogu maailmas kinnitab, et õigesti planeeritud ja monteeritud süsteem praktiliselt ei amortiseeru, st ei muuda oma algseid omadusi. Torustiku sisepind demonteeritud ja rekonstrueeritud süsteemidel on pärast pikaajalist kasutamist täpselt samasugune kui kohe pärast montaaži.

Home Parent
Сopyright® 2016, OÜ Dallara. All Rights Reserved.
11415 Peterburi tee 51 Tallinn Estonia
Mobil: +372 5 113 522
Email mail[at]vacuflo.ee